Oravská lesní železnice, rozhledna Trchovnica – 29.7.2019

Druhý den našeho pobytu na Oravě – v pondělí 29. července 2019 jsme měli v plánu navštívit Oravskou lesní železnici a rozhlednu Trchovnica. Na dnešní den jsme si také nadělili trochu více jízdy na skútru po Oravě, za dnešek jsme najeli asi 158 km.

Z Dolného Kubína, kde jsme byli ubytovaní, vyrážíme hned ráno po snídani směrem na Oravský Podzámok, Babín, Lokca, Zákamenné a první cíl dnešního výletu - Oravská lesní železnice, stanice Tanečník.

Ze stanice Tanečník je možné se vydat vláčkem na vyhlídkovou jízdu až do vrcholové stanice Sedlo Beskyd. V čase našeho příjezdu už byly místa ve vláčku vyprodané, takže jsme si zakoupili jízdenky na další jízdu, která měla být zhruba za 2 hodiny. Čas čekání jsme strávili nahlédnutím do muzea, které dokumentuje život lesní dráhy.

Vláčkem jsme se poté dopravili do stanice Sedlo Beskyd. Zde bylo asi 20 minut na prohlídku Goralské drevenice, která se nacházela prakticky u stanice.

No a pak bylo možné vystoupat asi k 200 metrů vzdálené rozhledně Sedlo Beskyd. Nemají to zde špatné, projížďka vláčkem, prohlídka dřevěnice a rozhledny super, nicméně 20 minut je na prohlídku zoufale málo, museli jsme to vzít doslova během, abychom vše stihli… :-(

Po projížďce vláčkem na Oravské lesní železnici ze stanice Tanečník do stanice Sedlo Beskyd a po prohlídce rozhledny Sedlo Beskyd, jsme pokračovali k druhému cíli dnešního výletu, kterým byla rozhledna Trchovnica. Takže ze stanice Tanečník jsme jeli na Lokca, zde jsme odbočili doleva na Námestovo, Zubrohlava, Rabča a zde druhý a zároveň poslední cíl dnešního výletu – rozhledna Trchovnica.

Cestou z Oravské lesní železnice jsme se zastavili ještě na oběd v restauraci Kohútik. Je to jen kousek od stanice Tanečník, velmi pěkné a klidné místo, mají zde i penzion. Dá se zde docela dobře najíst za velmi přijatelné ceny. Navíc jsme dostali slevu 10% na jídlo, která byla v ceně jízdenky vláčkem, takže za nás super a rozhodně zde doporučujeme se stavit.

Tak, v této chvíli jsme u posledního cíle dnešního výletu – rozhledna Trchovnica. Moc pěkná rozhledna, velmi lehce dostupná, dá se zde zaparkovat přímo u rozhledny, takže zde nejsou žádné dramatické výšlapy. Neplatí se zde žádné vstupné, což je super a výhled je velmi pěkný, rozhodně tuto rozhlednu doporučujeme zařadit do vašich výletů. :-)

Po prohlídce rozhledny jsme vyrazili na cestu zpět na naší základnu. Jeli jsme trasou: Námestovo, pak doleva kolem Oravské přehrady na Tvrdošín, Oravský Podzámok, Dolný Kubín a náš penzion Kubínská Hoľa, kde jsme měli ubytování.

Takže to je z dnešního výletu vše a můžete se těšit na další videa z naší letní skútr dovolené 2019 na Oravě.

Mapa trasy kudy jsme jeli: mapy.cz

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

Video z výletu: